goettingen2015 01
Mit dem am 17./18. November 2015 stattfindenden deutsch-ukrainischen Workshop an der Universität Göttingen soll der begonnene Reformprozess nun auf eine neue inhaltliche Ebene gehoben werden.
 
Er schließt als Folgekonferenz an eine große Tagung zur Reform der ukrainischen Juristenausbildung an, welche am 21./22. November 2014 in Kiew stattgefunden hat.

 

 

 

 

 


 

Grussworte
21 та 22 листопада 2014 р. юридичний факультет у співпраці з Федеральним міністерством освіти і науки ФРН провів Міжнародну науково-практичну конференцію «ЄВРОПЕЇЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ: німецько-український досвід». Проведення конференції фінансувалося коштами Федерального міністерства освіти та науки ФРН.
  З вітальними промовами виступили посол Німеччини п. д-р Крістоф Вайль та керівник відділу співробітництва з державами-членами СНД  Федерального міністерства освіти і науки Німеччини пан Міхаель Шліхт, проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро О. Бех і декан юридичного факультету проф. Іван С. Гриценко. У конференції взяли участь німецькі та українські правознавці, юристи-практики, студенти-правознавці та професійні журналісти. 
 
  Українські організатори конференції, д.ю.н. Р.С. Мельник та д.ф.н. О. А. Шаблій, представили широкому загалу ініціативи юридичного факультету, зокрема Центр німецького права, Бібліотеку німецької правничої літератури, Центр юридичного перекладу та громадську організацію "Німецько-український правознавчий діалог". 
 
  Перший день був присвячений наступним темам: історія і актуальні форми німецької та австрійської співпраці у сфері університетської правознавчої освіти, а також новий закон про вищу освіту в Україні.
 
  Наступного дня розглядалися теми, що стосуються методичних аспектів освіти на юридичному факультеті: роль юридичної методології, методи розв’язання казусів, питання про єдині стандарти освіти і така важлива для України тема юридичної термінології.
 
  Під час підсумкової дискусії було прийнято спільне рішення утворити німецько-українські робочі групи з розробки рекомендацій щодо реформування української юридичної освіти з метою її наближення до практичних вимог сучасного ринку юридичних послуг та налагодження ефективного німецько-українського правознавчого діалогу.
 
Стаття про подію на сайті Kooperation-International.